HİDROLİK ve PNÖMATİK KİTABI

HİDROLİK PNÖMATİK KİTABI (Toplu alımlarda DVD' li)
Düzenlenmiş yeni baskı.
160 sayfadan oluşan kitap toplam 3 renklidir (siyah, mavi, kırmızı).
 
NOT: İNDİRİMLİ FİYAT TOPLU ALIMLARDA (8 adet ve üzeri) GEÇERLİDİR. KİTABIN PERAKENDE FİYATI 20 TL dir.

Eğitim teknikleri dikkate alınarak hazırlandı. Bol şekil ve uygulama içermektedir. Çözümlü problemlerle zenginleştirilerek, I. hamur kâğıda basılmıştır. Kitabın tasarımı en gelişmiş grafik programları kullanılarak, bilgisayarda hazırlanmıştır. Meslek liseleri ve meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde yoğun olarak okutulmaktadır. Bilgiler, piyasa şartlarına uygun sade ve anlaşılır biçimde hazırlanmıştır. Güncel bilgilerle donatılan kitap, her seviyeye uygun bol uygulama içermektedir.
HİDROLİK KONULARI Hidroliğin tanımı, önemi ve temel prensipleri. Hidrolik depo. Hidrolik pompa çeşitleri ve özellikleri. Hidrolik silindirlerin çeşitleri ve özellikleri. Basınç kontrol valfleri (emniyet, sıralama, düşürme). Yön kontrol valflerinin çeşitleri, sembolleri ve kullanılmasıyla ilgili örnekler. Çek valfler ve akış kontrol valfleri. Hidrolik akümülatörler, bağlantı elemanları, sızdırmazlık elemanları. Hidrolik akışkanların çeşitleri ve özellikleri. Hidrolik filtrelerin çeşitleri ve özellikleri. Hidrolikte kullanılan sembollerin sınıflandırılması. Hidrolik devrelerle ilgili bir çok örnek uygulama ve açıklama, hidrolik devrelerin bakım kuralları.
PNÖMATİK KONULARI Pnömatiğin tanımı, önemi ve temel prensipleri. Hidrolik ve pnömatik sistemlerin karşılaştırılması. Basınç ve vakum kavramlarının açıklanması, kompresörlerin tanımı ve çeşitleri. Havanın kurutulması ve kurutma yöntemleri. Havanın şartlandırılması (filtre, basınç ayarlayıcı, yağlayıcı). Dağıtım sistemi ve dağıtım isteminde uyulması gereken kurallar. Pnömatik silindirlerin tanımı, çeşitleri ve uygulama örnekleri. Yön kontrol valflerinin çeşitleri, gösterilmesi ve kumanda türleri. Akış kontrol valfleri ve çeşitleri. ''VE'', ''VEYA'', çabuk egzoz valflerinin yapıları ve çalışması. Pnömatik devrelerle ilgili bir çok örnek uygulama ve açıklama, hidrolik devrelerin bakımı ve bakım kuralları.